Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Regiony » Winnicki » Kustoszem Kustodii Ukrainy i Rosji ponownie został brat Piotr Błażej Suska

Kustoszem Kustodii Ukrainy i Rosji ponownie został brat Piotr Błażej Suska

O wybraniu nowego zarządu na Kapitule Kustodii Ukrainy i Rosji 5 maja poinformował parafian kościoła Matki Bożej Anielskiej w Winnicy gwardian miejscowego kościoła kapucynów brat Konstanty Morozow podczas niedzielnej Mszy porannej.

Kustoszem na drugą kadencję został wybrany br. Piotr Błażej Suska. Radnymi zostali br. Adam Wróbel oraz br. Sergiej Kippa.

Liturgię świętą celebrował br. Piotr Stasiński z prowincji warszawskiej. W kazaniu kapucyn podkreślił znaczenie bycia chrześcijaninem we współczesnym świecie. „Przychodzimy tutaj nie dla tego, że jesteśmy naiwni, lecz dla tego, że mamy wiarę w Jezusa Zmartwychwstałego. Chrześcijaństwo to nie ideologia, która powstała w głowie jakiegoś człowieka. To nasze wyznanie wiary, oparte na faktach” – mówił gość z Polski.

Obecni na Mszy mogli także obserwować uzupełniony w brakujące ornamenty główny ołtarz kościoła Matki Bożej Anielskiej odnowiony na podstawie starych zdjęć i typowego wyglądu ołtarzy w kapucyńskich kościołach w Europie.

Redakcja, 5 maja 2019 r.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code