Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Wiadomości z Ukrainy » Polityka » Kula, którą ostrzelano ukraiński An-26 pod Odessą, trafi do Trybunału Międzynarodowego

Kula, którą ostrzelano ukraiński An-26 pod Odessą, trafi do Trybunału Międzynarodowego

Źródło: unn.com.uaProkuratura wojskowa Ukrainy wszczęła dochodzenie w sprawie ostrzelania nad Czarnym Morze w ukraińskiej strefie gospodarczej samolotu transportowego An-26, należącego do Ukraińskich Sił Zbrojnych.

1 lutego niedaleko okupowanych przez Rosję ukraińskich morskich platform wiertniczych został ostrzelany ukraiński samolot, który wykonywał ćwiczebne loty nad Czarnym Morzem. Jedna z kul utknęła w kadłubie transportowca, na szczęście samolot szczęśliwie wylądował a piloci nie ucierpieli.

W okolicach platform wiertniczych wówczas przebywał rosyjski kuter wojskowy, z którego mógł być ostrzelany ukraiński samolot.

– Prokuratura wojskowa prowadzi ekspertyzę w celu ustalenia typu nabojów, którymi użyto podczas ostrzału. Kula, która utknęła w samolocie to dowód. Kto strzelał dokładnie, może i nie uda się ustalić, ale strefa odpowiedzialności wyższego dowództwa RF jest w kompetencji Trybunału Międzynarodowego – zaznaczył naczelny prokurator wojskowy Ukrainy Anatolij Matios.

Słowo Polskie, 02.02.17 r.