Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Wiadomości z Ukrainy » Gospodarka » Krym pogrążył się w ciemnościach

Krym pogrążył się w ciemnościach

Źródło - www.ogo.uaKatastrofalną sytuację z dostawami elektryczności na Ukrainie odczuł także cały półwysep krymski. Dostawy prądu obniżono drastycznie. W Sewastopolu i Symferopolu prąd wyłączany jest cztery razy dziennie po dwie godziny.

Krym na 70% jest uzależniony od dostaw energii elektrycznej z Ukrainy. Spożywając 1200 megawatów dziennie (dla przykładu miasto Winnica spożywa 500 megawatów), władze Krymu nie są w stanie korzystać z elektryczności, generowanej przez rosyjskie elektrownie, bowiem infrastruktura półwyspu jest w 100% orientowana na Ukrainę. To dotyczy zarówno dostaw żywności, gazu, paliwa, elektryczności, wody pitnej i wszystkiego innego…

Władze w Moskwie obiecały doprowadzić do Krymu podwodne linie elektryczne, lecz w związku z problemami gospodarczymi, które przeżywa teraz państwo rosyjskie, szanse na rychłe realizacje tego planu są znikome, tak samo, jak i budowa mostu, łączącego półwysep krymski z Krasnodarskim Krajem.

Jedyne, co potrafili zdziałać władze Rosji – przekazali z federalnego budżetu 2 mlrd rubli na zakup generatorów elektrycznych dla Krymu.

Słowo Polskie, 21.12.14 r.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code