Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Regiony » Żytomierski » „Kromberg & Schubert Ukraina” przywraca sportowe tradycje w Łucku i Żytomierzu

„Kromberg & Schubert Ukraina” przywraca sportowe tradycje w Łucku i Żytomierzu

25 marca odbył się międzynarodowy turniej bokserski w Łucku. Udział w nim wzięli uczestnicy z Ukrainy i Polski. Głównym sponsorem zawodów była firma Kromberg & Schubert Ukraina, która przez wiele lat wspiera sportowców, pomagając im osiągać dobre wyniki.

– Do Łucka przyjechali sportowcy w wieku 17-18 lat z różnych miast Polski. Jedna z walk przewidywała udział 15-letnich uczestników – powiedział trener polskiego zespołu Jarosław Przygoda.

– Dlaczego my to robimy? My chcemy inwestować w młodzież, żeby ona zajmowała się sportem i osiągała dobre rezultaty. To nasza przyszłość i w tym kierunku idziemy. Ja, w związku z tym, że mam polskie pochodzenie, ubolewam oczywiście za Polaków. Jednak w tym turnieju bierze udział także młodzież z Ukrainy, jaką my sponsorujemy, która teraz trenuje się w Polsce, dlatego będę kibicował także im” – podkreślił dyrektor techniczny przedsiębiorstwa „Kromberg & Schubert Ukraina” Sławomir Kaczmarek.

„Nasz kraj przeżywa teraz trudne czasy, dlatego trzeba szukać takich przyjaciół, którzy pomagają rozwojowi sportu. Ja dziękuję naszemu sponsorowi Sławomirowi Kaczmarkowi, który bardzo dobrze powiedział, że jako Polak będzie ubolewał za polską drużynę. A ja, jako Ukrainiec, będę ubolewał za ukraińska drużynę. Bardzo dziękuję mu za to, że całkowicie objął swoją opieką organizację turnieju” – zaznaczył dyrektor Młodzieżowej Szkoły Sportowej nr 2 Walerij Panczuk.

W gorącej walce zwycięstwo zdobyła ukraińska drużyna. Turniej zakończył się rachunkiem 8:5, zawodom towarzyszyły wielkie emocje.

Podobny turniej warto czekać także żytomierzanom. Zarząd „Kromberg & Schubert Ukraina” obiecał wsparcie w przygotowaniu perspektywicznych sportowców i współfinansowanie przedsięwzięć sportowych.

„Na pewno zorganizujemy w Żytomierzu mecze tenisowe pomiędzy drużynami „Kromberg & Schubert Ukraina” z Łucka i Żytomierza, a także zbiorowymi drużynami z Łucka i Żytomierza. Także planujemy zorganizować turniej bokserski. Nie wiem jeszcze, jak to będzie wyglądało. Nie wiem czy są w Żytomierzu kwalifikowani bokserzy, ale na pewno będziemy w tym kierunku szli” – powiedział Sławomir Kaczmarek.

Walentyna Jusupowa, zdjęcia http://www.zhitomir.info, 29.03.17 r.