Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Regiony » Żytomierski » „Kreatywna Polonia” w Kielcach

„Kreatywna Polonia” w Kielcach

W dniach 2-5 października br. w ramach projektu pn. „Kreatywna Polonia” zorganizowano wizytę edukacyjną przedstawicieli organizacji polonijnych do Kielc.

W ramach wizyty goście z Ukrainy uczestniczyli w III Międzynarodowym Forum NGO „Świętokrzyskie – Podole”; III Europejskim Forum Nowych Technologii i Innowacji w Edukacji oraz Salonie Edukacji; warsztatach z zakresu budowania wizerunku i nowoczesnych identyfikacji wizualnej polskich organizacji pozarządowych za granicą pod hasłem: „Identyfikacja wizualna dla polskich organizacji na Ukrainie”; warsztatach „Praktyczne zastosowanie narzędzi internetowych w budowaniu wizerunku organizacji i współpracy międzynarodowej a także w warsztatach „Otwarcie dla liderów”. Udział w projekcie wzięła również przedstawiciel Studenckiego Klubu Polskiego Oksana Szmygliuk.

Na otwarciu Forum wystąpił prezes Stowarzyszenia Integracja Europa-Wschód Krzysztof Kalita, który opowiedział o wynikach współpracy Stowarzyszenia z ukraińskimi partnerami oraz określił dalsze perspektywy współpracy. O znaczeniu i wynikach współpracy mówił profesor Państwowego Uniwersytetu w Chmielnickim Mikołaj Jochna.

W czasie posiedzeń uczestnicy także zapoznali się z realizacją międzynarodowych inicjatyw na przykładzie projektu „Polska i Ukraina śladami pamięci historycznej” oraz dowiedzieli się o  specyfice tworzeniu logotypów i wizerunku organizacji oraz optymalnego sposobu prezentacji własnej strony w Internecie.

Bardzo cieszę się z możliwości udziału w tym projekcie oraz dziękuję wszystkim, kto przyczynił się do jego organizacji i realizacji.

Organizatorami wyjazdu są Stowarzyszenie Integracja Europa-Wschód oraz Związek Polaków Winniczyzny.

Oksana Szmygliuk, Studencki Klub Polski w Żytomierzy, 13 października 2018 r.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code