Jesteś tutaj: Home » Inne » Krakowskie władze wspólnie z UNICEF uruchomią polsko-ukraińskie centrum edukacyjno-rehabilitacyjne

Krakowskie władze wspólnie z UNICEF uruchomią polsko-ukraińskie centrum edukacyjno-rehabilitacyjne

Miasto Kraków we współpracy z organizacją UNICEF, na podstawie podpisanego porozumienia, zamierzają już od 1 września uruchomić Centrum Edukacyjno-Rehabilitacyjne, w ramach którego planowane jest powstanie szkoły dla dzieci ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi.

Będą się mogły w niej uczyć zarówno dzieci z Polski, jak i z Ukrainy. Szkoła będzie w pełni dostosowana do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Odpowiedni wniosek został już złożony do kuratorium oświaty.

Klasy będą liczyły maksymalnie sześć osób, a wszyscy uczniowie będą realizować specjalnie opracowany program. Łącznie do placówki będzie mogło uczęszczać docelowo 40 osób.

Centrum zapewni dzieciom także opiekę medyczną i psychologiczną. Zostaną tam zatrudnieni specjaliści, którzy będą świadczyć pomoc rehabilitacyjną dla uczniów oraz wsparcie psychologiczne nie tylko dla dzieci, ale także dla ich rodzin. Oprócz tego dzieci z Ukrainy będą miały stały kontakt z lektorami ojczystego języka. Do końca tego roku zadanie ma być finansowane ze środków UNICEF-u, a w kolejnych latach UNICEF będzie to zadanie współfinansował.

Walentyna Jusupowa za: krakow.pl, 13 sierpnia 2022 r.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code