Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Regiony » Chmielnicki » Krakowscy artyści po raz kolejny podziwiali piękno Podola

Krakowscy artyści po raz kolejny podziwiali piękno Podola

Na przełomie kwietnia i lipca w obwodzie chmielnickim gościły przedstawiciele Podgórskiego Stowarzyszenia Przyjaciół Sztuk Wszelkich im. Karola Wojtyły w Krakowie.

W ramach wizyty na centralnym i południowym Podolu oraz Bukowinie goście z Polski zwiedzili Kamieniec Podolski, gdzie polski działacz społeczny Stanisław Nagorniak oprowadził ich po katedrze Piotra i Pawła, zobaczyli położony kilkadziesiąt kilometrów dalej Chocim po czym wyruszyli do dawnego Płoskirowa.

W Chmielnickim Anna Miśkiewicz przeczytała lekcję „Polskie Madonny”, Polacy spotkali się z proboszczem parafii Chrystusa Króla Anatolem Biłousem i polskim zespołem „Rozmaryn”. Program artystyczny składał się z wspólnego koncertu, dzielenia się wrażeniami z dziedziny kultury, sztuki i historii oraz przyjemnych rozmów przy kawie i herbacie.

Goście z Krakowa nie zapomnieli odwiedzić polski cmentarz wojskowy w Rakowo oraz złożyli kwiaty na na mogile Smolińskiego z Latyczowa.
Podgórskie Stowarzyszenie Przyjaciół Sztuk Wszelkich im. Karola Wojtyły w Krakowie funkcjonuje od 2006 roku jako organizacja pożytku publicznego.

Stowarzyszenie skupia 56 członków z Krakowa, a także z Bochni, Brzeska, Gniezna, Iwanowic, Mirowa i Wodzisławia. Osoby należące do stowarzyszenia zajmują się różnymi dziedzinami twórczości jak: plastyka, literatura, fotografia, haft, koronka klockowa, haft matematyczny, szydełko, muzyka, kabaret, a także edukacja i krajoznawstwo. Stowarzyszenie było organizatorem kilkunastu wystaw plastycznych w Polsce oraz na Ukrainie w 2015, 2016 i 2017 r. w miastach Chmielnicki i Latyczów.

Franciszek Miciński, d. Płoskirów, 02.05.17 r.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code