Jesteś tutaj: Home » Polacy na Kresach » Ogłoszenia » Kraków połączy się ze Lwowem przez telemost

Kraków połączy się ze Lwowem przez telemost

W dniach 30-31 lipca w skwerze obok kościoła Św. Antoniego we Lwowie młodzież weźmie udział w telemoście z uczestnikami Światowych Dniami Młodzieży w Krakowie.

Wszyscy młodzi lwowiacy i goście z innych miast, którzy z różnych powodów nie mogli wyjechać do Polski na spotkanie z Papieżem Franciszkiem, będą w stanie uczestniczyć w ŚDM za pośrednictwem połączenia przez telebimy, postawione w „strefie fana” przy ul. Łyczakowskiej 49A.

W spotkaniu oczekiwany jest udział młodzieży wschodniego i zachodniego obrządków oraz innych zainteresowanych osób.

– Przez cały czas trwania telemostu na placu przy kościele Św. Antoniego będą znajdowały się relikwie męczenników z Peru błogosławionych Michała Tomasza i Zbigniewa Strzałkowskiego – franciszkanów, orędowników w obronie przed terroryzmem. Także można będzie adorować łaskami słynącą Ikonę Jezusa Miłosiernego, która peregrynuje po Lwowskiej diecezji w 2016 roku. Można będzie wyspowiadać się, spotkać się w grupach i rozmawiać na temat miłosierdzia i przebaczenia. Na terenie skweru i w okolicach kościoła powstanie całe fan-miasteczko z własną sceną i telebimami, na których będą emitowane kazania Papieża Franciszka, Mszy święte i adoracje Przenajświętszego Sakramentu – mówił główny inicjator telemostu z Krakowem o.Marian Melnyczuk.

W ramach religijnej imprezy odbędą się konferencje, wymiana doświadczeniem, zabawy integracyjne oraz koncert świąteczny w wykonaniu katolickiego zespołu „Santo”.

Honorowym gościem w „strefie fana” będzie przedstawiciel Papieża Franciszka na Ukrainie Nuncjusz Apostolski abp Claudio Gudżerotti, który będzie przewodniczył podczas Eucharystii, wygłosi uroczyste kazania i modlitwę w trakcie nocnej adoracji i w przeciągu całego spotkania.

Igor Gałuszczak, Lwów, 30.07.16 r.