Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Różne » Warto wiedzieć » Kościoły katolickie Ukrainy wymagają zakazu macierzyństwa zastępczego

Kościoły katolickie Ukrainy wymagają zakazu macierzyństwa zastępczego

Fot. nv.ua

Ukraińskie Kościoły Greckokatolicki i Rzymskokatolicki wezwały władze do potępienia i zakazania macierzyństwa zastępczego jako „haniebnego zjawiska”.

Mówi się o tym w zamieszczonym na oficjalnej stronie grekokatolików apelu biskupów katolickich obu kościołów.

„Pandemia koronawirusa wyświetliła wiele patologii w naszym współczesnym życiu społecznym. Jednym z nich jest zjawisko macierzyństwa zastępczego, czyli traktowanie  ludzi jako towar,, który można zamówić, wyprodukować i sprzedać, na co niestety pozwala czynne prawo ukraińskie. W ostatnich dniach mogliśmy zobaczyć  film opublikowany na stronie kliniki BioTexCom, który pokazuje zaimprowizowany pokój dziecięcy w hotelu Wenecja w Kijowie i 46 niemowląt leżących w łóżkach i płaczących. Noworodki leżą we współczesnych inkubatorach pozbawione matczynego dotyku, ojcowskiego ciepła, bezinteresownej opieki, tak potrzebnej im miłości, natomiast  postrzegane są jako zakupiony produkt , po który nie zjawił się nabywca. Taka demonstracja lekceważenia ludzkiej osobowości, jej godności  trudno sobie wyobrazić. To wszystko  umożliwia się przez legalne macierzyństwo zastępcze”, – czytamy w wezwaniu.

W imieniu Synodu Biskupów kijowsko-halickiego najwyższego arcybiskupstwa ukraińskiego Kościoła Greckokatolickiego bł.Światosław, najwyższy arcybiskup kijowsko-halicki, głowa ukraińskiego Kościoła greckokatolickiego.

W imieniu Konferencji Biskupów Kościoła Rzymskokatolickiego w Ukrainie arcybiskup Mieczysław Mokrzycki, metropolita lwowski, p. o. przewodniczącego Konferencji Biskupów Kościoła rzymskokatolickiego w Ukrainie.

Lidia Baranowska za: kmc.media, 24 maja 2020 r.

lp

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code