Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Regiony » Żytomierski » Konkurs recytatorski w Susłach

Konkurs recytatorski w Susłach

25 listopada po raz czwarty w Liceum ogólnokształcącym we wsi Susły odbył się konkurs recytatorski pt. „Te słowa istniały zawsze..”.

Nauczycielka języka polskiego pani Julia Wowk zawsze ma bardzo poważne podejdzie do przygotowania uczestników konkursu: dobiera poezję, która odpowiada wieku i zainteresowaniom dzieci; prowadzi wielokrotne próby.

W wyniku – konkurs w Susłach zawsze odbywa się na bardzo wysokim poziomie.

W tym roku do udziału w konkursie zgłosiło się 30 uczniów, którzy cieszyły jury piękną recytacją współczesnej i klasycznej poezji polskiej autorstwa Adama Mickiewicza, Marii Konopnickiej, Julia Tuwama, Wandy Chotomskiej, Czesława Janczarskiego. Recytatorzy uczciły i naszą znaną poetkę i tłumaczkę panią Jarosławę Pawluk – brzmiało wiele jej patriotycznych i lirycznych wierszy.

Konkurs się odbywał w gabinecie języka polskiego, który od wielu lat funkcjonuje w Liceum i ma wielkie wsparcie dyrektora szkoły pana Aleksandra Pyłypczuka. Bardzo dziękujemy dyrekcji szkoły i pani Julii Wowk za wieloletnie zaangażowanie w popularyzację i rozwój języka polskiego, polskiej kultury i historii wśród dzieci i młodzieży.

Współorganizatorami konkursu wystąpiło Stowarzyszenie „Polonia Zwiagelszczyzny” oraz Dom Polski w Żytomierzu.

Dom Polski w Żytomierzu, 30 listopada 2022 r.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code