Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Regiony » Żytomierski » Konkurs piękności „Polska wiosna” w Żytomierzu

Konkurs piękności „Polska wiosna” w Żytomierzu

Konkurs piękności „Polska Wiosna 2016” na Sobotnich Kółkach Twórczych w Domu Polskim.

Dobrą tradycją na Sobotnich Kółkach Twórczych są uroczystości na powitanie wiosny. Wiosna zawsze się kojarzy ze świętem kobiet, z radością, pięknem, dobrym humorem. Tym razem zaprezentowaliśmy dla naszych rodzin wyjątkowe święto – konkurs piękności „Polska Wiosna 2016”.

Do udziału w konkursie zgłosiło się 18 dziewczyn w dwóch kategoriach wiekowych: młodsza – od 8 do 10 lat i starsza od 11 do 13 lat.
Przygotowania do konkursu pod opieką nauczycieli i rodziców trwały przez kilka tygodni – zadania konkursowe wymagały dużego zaangażowania.

Konkurs odbył się w połowie marca w sali Obwodowej Biblioteki Dziecięcej z udziałem licznych widzów.

Pierwszy konkurs – „Jestem elokwentna” polegał na tym, że każda dziewczynka w języku polskim prezentowała siebie i swoją rodzinę. Następnie uczestniczki  prezentowały swoje umiejętności – wykonywały tańce ludowe i balowe, śpiewały piosenki w języku polskim i ukraińskim, recytowały wiersze, prezentowały swoje rysunki, grały na fortepianie i na skrzypcach. Wszyscy obecni byli zachwyceni prezentowanymi występami!

W trzecim konkursie odpowiadając na pytania z historii i współczesnej Polski dziewczynki prezentowały swoją erudycję. Kulminacją programu konkursowego był  występ uczestniczek w sukienkach balowych.

Kompetentne jury konkursu – najlepsi uczniowie Sobotnich Kółek Twórczych, po długich dyskusjach wyznaczyło zwycięzców oraz wyróżnionych konkursu piękności „Polska Wiosna 2016”.

W młodszej kategorii wiekowej tytuł „Miss Polska Wiosna 2016” otrzymała Krystyna Dmytruk (9 lat). „I wice-Miss Polska Wiosna 2016” – Anna Wolnicka (10 lat) a „II wice-Miss Polska Wiosna 2016” – Dasza Rykun (10 lat).

W starszej kategorii wiekowej poza konkurencją była Wiktora Własenko (12 lat), tytuł „I wice-Miss Polska Wiosna 2016” otrzymała Dasza Swincicka (12 lat), „II wice-Miss Polska Wiosna 2016” – Katarzyna Własiuk (11 lat).

Na zakończenie święta odbył się minikoncert dziecięcego zespołu wokalnego „Kwiaty” pod opieką p. Łarysy Bojko. Zwycięzcy i wyróżnieni konkursu piękności „Polska Wiosna 2016” oraz wszystkie obecne na uroczystości dzieci otrzymały słodkie prezenty od Domu Polskiego w Żytomierzu.

Dom Polski w Żytomierzu, 14.04.16 r.