Jesteś tutaj: Home » Polacy na Kresach » Ogłoszenia » Konkurs „OPOWIEDZ MI O POLSCE – HISTORIE RODZINNE 2021”

Konkurs „OPOWIEDZ MI O POLSCE – HISTORIE RODZINNE 2021”

Szanowni Państwo, już czwarty raz zachęcamy do przejrzenia strychów i najgłębszych szuflad w poszukiwaniu rodzinnych pamiątek. Zapraszamy do udziału w tegorocznej edycji konkursu OPOWIEDZ MI O POLSCE – HISTORIE RODZINNE i opowiedzenie nam o swoich rodzinnych skarbach. Zwracamy się do Państwa z prośbą o pomoc w zainteresowaniu naszym konkursem przedstawicieli polskiej społeczności w Państwa środowisku.

Udział w konkursie OPOWIEDZ MI O POLSCE – HISTORIE RODZINNE wymaga przejrzenia rodzinnych archiwów i znalezienia pamiątek związanych z Polską, jej kulturą, historią, drogą do niepodległości lub walką o wolność ojczyzny.

Następnie należy opowiedzieć historię związaną z tymi niezwykłymi przedmiotami – napisać skąd się wzięły, do kogo należały, jak wiele dla was oraz waszych bliskich znaczą – i zrobić im zdjęcia. Nadesłane prace powinny być połączeniem zdjęć i komentującego je tekstu lub fotoreportażem, który przedstawi historię znalezionego rodzinnego przedmiotu.

Na prace czekamy do 28 listopada 2021 r.

Najlepsze historie rodzinne zostaną nagrodzone czytnikami książek elektronicznych, zegarkami smartwatch, książkami i grami planszowymi.

Nagrody zostaną przyznane w dwóch kategoriach wiekowych: dzieci i młodzież do 18 lat oraz osoby dorosłe.

Prace nagrodzone w konkursach opublikowane zostaną na stronie portalu IDA, pokażemy je również w naszych mediach społecznościowych.

Szczegóły dotyczące konkursu i informacje przydatne w tworzeniu pracy konkursowej znajdują się na stronie: https://ida.pol.org.pl/opowiedz-mi-o-polsce-historie-rodzinne-2021.

Koordynatorem konkursu jest Piotr Jezierski ([email protected], [email protected]).

Walentyna Jusupowa, 28 września 2021 r.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code