Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Regiony » Winnicki » Konkurs domowych szopek w Winnicy

Konkurs domowych szopek w Winnicy

Od pierwszego dnia Świąt Bożego Narodzenia malutkie i większe szopki upiększały prezbiterium najmłodszego winnickiego kościoła rzymskokatolickiego pw. Ducha Świętego. Nad kolorowymi konstrukcjami z papieru, drewna, choinek, waty, kartonu, tkaniny i wszystkiego co można znaleźć pod ręką w zwykłym mieszkaniu, pochylały się całe rodziny – dzieci razem z rodzicami, babciami i dziadkami.

Najmłodsi parafianie kościoła na Wiszence, którzy w przeciągu całego Adwentu starannie przychodziły o 6.30 na Roraty, przynieśli swoje arcydzieła do świątyni, żeby pokazać je wszystkim oraz zobaczyć, jak sobie poradzili z zadaniem proboszcza ks. Sergiusza Toberta inne rodziny.

Główny „materiałem”, który posłużył podstawą dla budowy szopek była miłość do Dzieciątka Jezus, który dał wszystkim chrześcijanom nadzieję na życie wieczne.

Ogólnie w konkursie wzięło udział około dziesięciu domowych szopek. Trzy główne nagrody trafiły do „producentów” najokazalszych jasełek – zestawy słodyczy, barwne kalendarze i pocztówki bożonarodzeniowe. Wszyscy inni uczestnicy otrzymali nagrody pocieszenia.

Tekst oraz zdjęcia: Olena Kaczurowska, 04.01.15 r.