Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Wiadomości z Ukrainy » Polityka » Koniec rozmów opozycji z prezydentem. Janukowycz wymaga złożenia broni

Koniec rozmów opozycji z prezydentem. Janukowycz wymaga złożenia broni

Majdan stoi. Po nocnych pożarach i szturmach. Zdjęcie pobrane z bbc.co.ukPóźnym wieczorem 18 lutego liderzy opozycji Arsenij Jaceniuk oraz Witalij Kliczko spotkali się z ukraińskim prezydentem w celu wznowienia dialogu i przeprowadzenia pertraktacji pokojowych.

Wiktor Janukowycz postawił dwa warunki – złożenie broni i „oczyszczenie” Majdanu przez protestujących. Na żadne inne ustępstwa władze, kontrolowane z ulicy Bankowej, nie pójdą.

Tymczasem,  do godz.06.00 19 lutego oficjalne statystyki informują o 25 zabitych (z nich 8 funkcjonariuszy milicji). Na zachodzie Ukrainy instytucję państwowe przechodzą do rąk protestujących (prokuratury, komendy milicji i administracje obwodowe).

Majdan zdołał odeprzeć nocne ataki „Berkutu”, nie zważając na zapewnienia deputowanych Partii Regionów, że „za godzinę centrum Kijowa zostanie oczyszczone”. W trakcie szturmu zostały podpalone i zniszczone dwa samochody opancerzone milicji oraz pojazd dla tłumienia zamieszek ulicznych (wodomiot).

Metro w stolicy nie pracuje a wszystkie drogi wjazdowe blokuje drogówka z automatami kałasznikowa.

Red., bwp

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code