Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Regiony » Winnicki » Koniec roku szkolnego w winnickiej „Polonii”

Koniec roku szkolnego w winnickiej „Polonii”

Koniec wiosny u dzieci i dorosłych kojarzy się zwykle z zakończeniem roku szkolnego. Podtrzymujemy tę tradycję, podsumowując wszystko, co zostało zrobione w ciągu roku, ciesząc się z sukcesów i osiągnięć naszych uczniów, którzy przede wszystkim uczyli się języka polskiego, ale też uczestniczyli i zwyciężali w konkursach i olimpiadach.

Uczniowie Centrum Rozwoju i Partnerstwa „Polonia” przybyli na uroczyste podsumowanie roku szkolnego 2017-2018 w sobotę 26 maja 2018 r. do Winnickiej Obwodowej Uniwersalnej Naukowej Bibliotece im. Timiriazewa. Sala Biblioteki zaledwie zmogła zmieścić wszystkich uczestników uroczystości. Na spotkanie zawitał konsul Przemysław Szymański, który wręczył uczniom Centrum Rozwoju i Partnerstwa  „Polonia” legitymacje ucznia uprawniające do korzystania z ulg oraz zniżek w Polsce, na przykład w muzeach, środkach transportu publicznego itp.  Ponad 70 uczniów w wieku od 5 do 23 lat zebrało się razem w tym dniu.

Najmłodsi uczniowie dostali prezenty ufundowane przez Konsulat Generalny w Winnicy. Zostały również wręczone  świadectwa,  podziękowania i dyplomy za wyjątkowe osiągnięcia w nauce dla najlepszych uczniów, a mianowicie – Olesii Korol, Natalii Woźniuk, Wiktorii Własiuk, Diany Studitowej, Darii Danyluk, Kateryny Bebko,  Marii Odobeckiej, Denysa Końkowa, Eweliny Mazur, Zachara Pyłypaka, Lizy Swiatywody, Wiktora Rekunczaka, Dmytra Zielińskiego (nauczyciele: Tetiana Zielińska, Maryna Balzan).

Prezes CRiP „Polonia” Maria Kozyrska-Mazur podziękowała wszystkim za aktywną pracę w ciągu całego roku, za ciekawe pomysły i twórcze podejście w ich realizacji. W krótkiej prezentacji przedstawiła główne wydarzenia działalności szkółki za aktualny rok szkolny, a było ich sporo: letnie i zimowe szkoły języka polskiego, wycieczki edukacyjne do Polski, i po Ukrainie, wymiany młodzieżowe, konkursy wierszy, olimpiada historyczna, coroczne dyktando z języka polskiego, ciekawe warsztaty twórcze i wiele innych. Codzienna ciężka praca zawsze daje dobry wynik.

Specjalne podziękowania składamy dla Konsulatu Generalnego RP w Winnicy i Fundacji Wolność i Demokracja za współpracę, pomoc i ogromne wsparcie podczas działalności śródrocznej oraz przy organizacji projektów polonijnych realizowanych przez naszą organizację.

I chociaż oficjalnie rok szkolny już się skończył, a powiew lata odczuwa się z maksymalną siłą – jest świetną okazją do połączenia przyjemnego z pożytecznym, a nauczanie języka polskiego jest dobrym tego przykładem.

Gratulujemy naszym uczniom i życzymy ciągłego rozwoju, sukcesów, pewności siebie i spełnienia marzeń!

Tetiana Zielińska , CRP „Polonia”, 03.06.18 r.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code