Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Regiony » Żytomierski » Koncert pamięci arcybiskupa Piotra Malczuka w Nowogradzie Wołyńskim

Koncert pamięci arcybiskupa Piotra Malczuka w Nowogradzie Wołyńskim

Listopad, to miesiąc, kiedy wszyscy wierni kościoła rzymskokatolickiego wspominają zmarłych, modlą się za ich dusze i proszą dla nich o Miłosierdzie Boże. 13 listopada 2016 r. w kościele Chrystusa Króla w Nowogradzie Wołyńskim odbył się koncert pamięci ordynariusza diecezji kijowsko-żytomierskiej arcybiskupa Piotra Malczuka.

Na zaproszenie proboszcza Witalija Łukowskiego na wspólną modlitwę przybył z Kijowa ks. Witali Bezszkuryj, który przez ostatnie lata był bliskim współpracownikiem śp. abp. Malczuka. Obecni na uroczystości goście dziękowali Panu Bogu za Człowieka, który wiernym w diecezji i oddzielnych parafiach niósł dobro, miłość, swoje dobre słowo i błogosławieństwo.

W podziękowaniu za opiekę duszpasterską dla śp. abp. Piotra dzieci recytowały wiersze Liny Kostenko oraz Iwana Franki.

Wspominając przełożonego, ks. Witalij Bezszkurny mówił jakim dobrym i ofiarnym człowiekiem on był. Wspominał o ostatnich dniach życia arcybiskupa, o tym, że podczas wspólnego wyjazdu  z Żytomierza na Białoruś, arcybiskup Malczuk przez długi czas patrzył na Katedrę Św. Zofii, tak niby się z nią żegnał.

28-29 maja 2016 r. w katedrze św. Zofii w Żytomierzu, odbyło się pożegnanie z ordynariuszem diecezji kijowsko-żytomierskiej JE arcybiskupem Piotrem Malczukiem, który zmarł w Grodnie w nocy z 26 na 27 maja.

Walentyna Jusupowa. Zdjęcia: www.kyiv-zhytomyr.com.ua, 17.11.16 r.