Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Regiony » Żytomierski » Koncert Katowickiej Żeńskiej Orkiestry Salonowej w Żytomierzu (uaktualnione)

Koncert Katowickiej Żeńskiej Orkiestry Salonowej w Żytomierzu (uaktualnione)

Słońce, ciepła złota jesień, polski taniec, muzyka i śpiew a także młode utalentowane dziewczyny w przepięknych strojach – taki obraz październikowego Żytomierza pozostanie w umysłach oraz sercach gości i mieszkańców obwodowego miasta Polesia. W ramach VI Dni Kultury Polskiej 13 października w tym mieście zagrała oraz zaśpiewała Katowicka Żeńska Orkiestra Salonowa KHW.

Zespół muzyczny z Katowic został zaproszony do Żytomierza, jako gość specjalny, zamykający swoim występem VI Dni Kultury Polskiej. Widzom, którzy licznie wypełnili salę w Żytomierskiej Telewizji Obwodowej, nadarzyła się możliwość zanurzenia się nie tylko w świat muzyki polskiej ale także  niemieckiej, bułgarskiej i włoskiej.  Godzinny koncert był uwieńczony owacjami na stojąco, szczególnie spodobała się widzom wspaniała pani prowadząca koncert, która nie pozwalała się nudzić i poświęcała kolejne utwory konkretnym osobom, siedzącym na sali.

Na imprezę zawitali także honorowi goście – zastępczyni burmistrza miasta Żytomierz p. Natalia Leonczenko, delegacja z Bytomia na czele z prezydentem miasta p. Damianem Bartelą, radny ze Śląska p. Zygmunt Wilk, prezes Obwodowego ZPU p. Wiktoria Laskowska-Szczur oraz Konsul  KG RP w Winnicy p. Wojciech Mrozowski.

Wspaniałego nastroju w Wielkiej Sali Żytomierskiej Teleradiokompanii nie zmąciły nawet telefony komórkowe zapominalskich słuchaczy, które tu i ówdzie, niestety, przeszkadzały w prowadzeniu koncertu. Na szczęście artyści z humorem podeszli do tej sytuacji i już po chwili wszyscy zapomnieli o zajściu.

Kresowe Podole i Polesie coraz częściej odwiedzają nie tylko dobrze znane na tych terenach zespoły „Mazowsze” czy „Śląsk”. Wdzięczna publiczność ma okazję poznawać także inne „perełki” polskiej sceny muzycznej. Ciekawe, kto następny do nas przyjedzie w najbliższym czasie?

Alina Zielińska

 

Zdjęcia z koncertu

{morfeo 426}

oraz wideo (pojawi się wkrótce)

{youtube}{/youtube}

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code