Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Wiadomości z Ukrainy » Polityka » Komisja PACE 19 grudnia wyląduje w Kijowie

Komisja PACE 19 grudnia wyląduje w Kijowie

Zdjęcie pobrano z asbarez.com Przedstawiciele Parliamentary Assembly of the Council of Europe 19 grudnia zamierzają spotkać się z ukraińską władzą i opozycją w celu omówienia powtórnych wyborów w 5 okręgach na terenie Ukrainy oraz braku widocznych postępów w przygotowaniu Ukrainy do podpisania umowy stowarzyszeniowej z UE.

Mailis Reps i Marietta de Purbe-Lundin chcą także dowiedzieć się z ust pierwszych osób ukraińskiego państwa, czy podpisanie 17-18 grudnia umów z Rosją nie przekreśli ostatecznie marzeń zwykłych Ukraińców o europejskich standardach życia i zwalczeniu korupcji oraz łapówkarstwa w ukraińskich urzędach.

Tym razem europejscy politycy są bardziej zdecydowani by dowiedzieć się, jakie dokładnie jest stanowisko Janukowycza w sprawie eurointegracji Ukrainy, bowiem kilka poprzednich obietnic, danych przez ukraińskiego prezydenta, nie zostało dotrzymanych.

Europa coraz sceptyczniej traktuje ukraińskie władze i zastanawia się nad przeniesieniem możliwości podpisania umowy na czas, kiedy zmieni się dzisiejszy skład Gabinetu Ministrów.

Red., bwp

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code