Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Regiony » Winnicki » Kolejny etap kanonicznej wizytacji bp. Zmitrowicza odbył się w Winnicy

Kolejny etap kanonicznej wizytacji bp. Zmitrowicza odbył się w Winnicy

W pierwszej dekadzie grudnia do Winnicy z kanoniczną wizytacją zawitał biskup pomocniczy diecezji kamieniecko-podolskiej Radosław Zmitrowicz.

Po odwiedzeniu Koziatynia, Samgródka, Mikołajówki i Pikowca honorowy gość prowadził rozmowy z wiernymi i odprawiał Msze w parafii Ducha Świętego na Wiszence (zachodnie okolice miasta Winnicy).

Tegorocznej wizycie kanonicznej towarzyszy obraz Jezusa Nazaretańskiego z Brahiłowskiego Sanktuarium. W XIX – na początku XX wieku figura Jezusa Nazaretańskiego z Brahiłowa słynęła wieloma łaskami. Podolanie do dziś darzą go szczególnym zamiłowaniem.

Biskupa Radosława gościnnie przyjmowali wierni parafii Ducha Świętego na czele z księdzem Sergiuszem Tobertem i siostry zakonne a także klerycy seminarium Redemptoris Mater na czele z o. Mirosławem. Gość z Kamieńca Podolskiego pytał zebranych przed Mszami, czym dla nich jest kościół, jak oni do niego trafili oraz co oni robią dla Kościoła.

Najzabawniejszym było spotkanie biskupa pomocniczego z dziećmi. Ciekawe kazanie, rozmowa z najmłodszymi katolikami stolicy Podola, a na koniec – rozdanie obrazków z wizerunkiem Jezusa Nazaretańskiego.

Po raz ostatni na grudniowym spotkaniu z wiernymi bp. Radosław pojawił się w dniu Świętego Mikołaja we wtorek 6 grudnia. Finałem spotkania stało się rozdawanie czekoladek, „przekazanych” przez brodatego świętego oraz błogosławieństwo na okres Świąt Bożonarodzeniowych i cały 2017 rok.

Słowo Polskie, 08.12.16 r.