Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Wiadomości z Ukrainy » Polityka » Kolejni ukraińscy żołnierze zostali zatrzymani przez FSB

Kolejni ukraińscy żołnierze zostali zatrzymani przez FSB

Funkcjonariusze Federalnej Służby Bezpieki aresztowali wszystkich 15 ukraińskich żołnierzy Straży Granicznej, którzy wskutek ostrzału przez terrorystów z „Gradu” zmuszeni byli do wycofania się na terytorium Federacji Rosyjskiej.

Pogranicznicy z 72 brygady w pobliżu Czerwonopartyzanska ładowali ciała zabitych do samochodów ciężarowych. W tym czasie prorosyjscy terroryści zaczęli ostrzeliwać ukraińskich żołnierzy z MB-21 „Grad”. Pięcioro żołnierzy zostało poważnie rannych. Ostrzał trwał nadal i pogranicznicy musieli wycofać się na rosyjską stronę.

Rosjanie aresztowali wszystkich i ze względu na poważne obrażenia wpierw wysłali Ukraińców do szpitalu w Gukowo (położonym zaledwie kilkaset metrów od ukraińskiej granicy). Szpital jest otoczony przez wzmocniony oddział rosyjskich policjantów.

Dowództwo ATO zwróciło się z wymogiem powrotu ukraińskich żołnierzy do rosyjskiej Straży Granicznej, tam poradzili zadzwonić do Naczelnego Dowódcy Sił Zbrojnych FR i położyli słuchawkę.

Redakcja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code