Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Wiadomości z Ukrainy » Gospodarka » Kolejne pieniądze na odbudowę Donbasu

Kolejne pieniądze na odbudowę Donbasu

Fot. Wikipedia

7 listopada prezydent Wołodymyr Zełeński poinformował, że Bank Światowy przeznaczy 100 mln dolarów na gospodarkę kontrolowanego regionu Donbasu.

Szef państwa ukraińskiego podziękował prezesowi Banku Światowego Davidowi Malpassowi i dyrektorowi regionalnemu Banku Europy Wschodniej Arupowi Banerji za wspieranie integralności terytorialnej Ukrainy.

„Zrobimy wszystko, co w naszej mocy, aby nasi obywatele czuli się bezpiecznie, a regiony prosperowały i rozwijały się” – powiedział prezydent.
Bank Światowy nie jest bankiem w ścisłym tego słowa znaczeniu. Zapewnia długoterminowe pożyczki o preferencyjnym oprocentowaniu dla najbardziej potrzebujących krajów członkowskich oraz przedsiębiorstw publicznych (po otrzymaniu gwarancji rządowych), dotacje, pomoc techniczną – wszystko do celów walki z ubóstwem i finansowania rozwoju takich dziedzin życia społecznego jak ochrona zdrowia, edukacja, ochrona środowiska czy też rozbudowa infrastruktury. W zamian za to wymaga jednak pewnych działań politycznych, takich jak walka z korupcją, rozwój demokracji, czy też najważniejszego – rozwoju sektora prywatnego.

Słowo Polskie za: Ukrinform, 10 listopada 2020 r.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code