Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Regiony » Żytomierski » Klub piłkarski „Karmel” – najlepszy

Klub piłkarski „Karmel” – najlepszy

Piłkarze berdyczowskiego KarmelaW ciągu dwóch miesięcy w Berdyczowie odbywały się mecze piłkarskie w ramach Otwartego Czempionatu Berdyczowa.

Udział w meczach wzięło 21 drużyn z samego Berdyczowa oraz rejonów berdyczowskiego i czudniwskiego. Do Wyższej Ligi zakwalifikowało się 8 drużyn, a do pierwszej – 13. W Wyższej Lidze zwyciężył był berdyczowski klub „Karmel”, reprezentujący parafię przy Ogólnoukraińskim Sanktuarium Matki Bożej Szkaplerznej.

– Nasz klub wystąpił dość dobrze w rozgrywkach, chociaż mogliśmy jeszcze lepiej. Dziękuję naszej drużynie za ten turnus. Podczas każdej gry walczyliśmy do ostatniego. Dziękuję wszystkim fanom naszej drużyny. Dziękuję również naszym trenerom, księżom, sponsorom i najgłówniejsze – Panu Bogu, który był obecny w naszych serach pod czas każdego meczu – powiedział Dmytro Podgorczuk, kapitan „Karmela”.

– W pierwszej kolejności chcę podziękować wszystkim, kto przyczynił się do powstania tego Klubu – ojcom Bosym Karmelitów, szczególnie chciałbym przypomnieć tu ojca Olega Kondratiuka, którego już niema z nami, który był głównym założycielem i przewodniczącym tej drużyny. Oni zrobili bardzo dobra sprawę. Najgłówniejsze, że wszyscy, kto gra w Klubie piłkarskim „Karmel”, grają z przyjemnością i są zespołem. Możliwe, niesprawiedliwie zajęliśmy piąte miejsce, jednak wyglądaliśmy bardzo przystojnie podczas turnusu. W przyszłości, chciałbym, żeby było więcej parafii, jakie będą uczestniczyć w piłkę i uczestniczyć w takich turnusach. Połączenie wiary w Boga i gry w piłkę – to bardzo dobrze… – podkreślił Aleksander Podgorczuk, główny trener „Karmela”.

Walentyna Jusupowa, http://www.kyiv-zhytomyr.com.ua, 27.03.17 r.