Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Regiony » Żytomierski » Klown „Rufi Rafi” bawił dzieci w Winnickim Okręgu Konsularnym

Klown „Rufi Rafi” bawił dzieci w Winnickim Okręgu Konsularnym

Na zaproszenie Konsulatu Generalnego RP w Winnicy, performer i animator kultury Rafał Biesiada przedstawił autorski spektakl artystyczny dla dzieci z Podola, Bukowiny i Żytomierszczyzny.

Teatr jednego Klowna „Rufi Rafi” z Jeleniej Góry zaprezentował interaktywny spektakl dla dzieci, cechujący się dużą dozą improwizacji i działań z publicznością. Klown wciągał do spektaklu uczestników spotkania, tworząc z nimi na bieżąco pełną humoru ulotną rzeczywistość.

W spektaklu i animacjach wykorzystane zostały różnorodne techniki, między innymi: klaunowe gagi, dowcipy sytuacyjne, żonglerka, jazda na monocyklu, skręcanie balonów, elementy pantomimy i bańki mydlane rozmaitej wielkości.

Artysta wystąpił w Domu Polskich w Czerniowcach, w szkole w Starej Krasnoszorze, w polskiej szkole w Gródku Podolskim oraz uświetnił zakończenie roku szkolnego w jednej ze szkół podstawowej w Żytomierzu. Przebywając w Winnicy, wystąpił również z programem dziecięcym jako gość specjalny I Międzynarodowego Festiwalu Opowiadań „Intermezzo”.

Spotkania z kolwnem „Rufi Rafi” cieszyły się ogromną popularnością zarówno wśród dzieci, jak i ich rodziców.

Na podstawie informacji KG RP w Winnicy, zdjęcia: Rafał Biesiada, Ihor Buriak, 05.06.15 r., KZ