Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Wiadomości z Ukrainy » Polityka » Klimkin w Mińsku: nie ma odpowiedzi Rosji na podstawowe pytania

Klimkin w Mińsku: nie ma odpowiedzi Rosji na podstawowe pytania

Źródło: https://www.rbc.ua– Rosja nie zgodziła się na rozwiązanie żadnego z zasadniczych problemów – nie ma zgody w sprawie kontroli i monitoringu przez OBWE niekontrolowanej przez Ukrainę części rosyjsko-ukraińskiej strefy granicznej. Nie ma zgody odnośnie efektywnego dostępu OBWE do wszystkich obszarów okupowanej części Donbasu. Nie ma zgody na wyprowadzenie rosyjskich wojsk i rosyjskich najemników, broni… i chęci robienia tego bezpośrednio teraz – zaznaczył podczas konferencji prasowej tuż po rozmowach w „formacie normandzkim”, które odbyły się w stolicy Białorusi minister spraw zagranicznych Ukrainy Pawło Klimkin.

Ukraińska strona podczas rozmów w Mińsku po raz kolejny nadała dowody rosyjskiej agresji w Donbasie oraz dane statystyczne dotyczące ostrzałów. Ukraina nalega na wprowadzeniu na teren Donbasu uzbrojonej w broń palną misji policyjnej.

Po rozmowach z udziałem szefów resortów spraw zagranicznych Rosji, Ukrainy, Francji oraz Niemiec skasowano zaplanowaną wspólną konferencję prasową. Każdy z ministrów wypowiedział się w sprawie przeprowadzonych rozmów we własnym zakresie.

Słowo Polskie, 29.11.16 r.