Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Wiadomości z Ukrainy » Polityka » Kijowski sąd zaocznie rozpoczął procedurę ukarania Janukowicza

Kijowski sąd zaocznie rozpoczął procedurę ukarania Janukowicza

Źródło - www.newsmarket.com.ua28 lipca prokurator generalny Ukrainy Wiktor Szokin poinformował o rozpoczęciu procedury wydania zaocznego wyroku dla sześciu osób, związanych z reżimem Janukowicza – także samego zbiegłego prezydenta.

Sąd już uznał za prawomocne akty oskarżenia wobec Raisy Bogatyriowej, Ignatowa i Janukowicza, trwa badanie dowodów, potwierdzających defraudację pieniędzy budżetowych przez prezesa Banku Narodowego Arbuzowa i byłego ministra dochodów Klimenka.

Po tym, jak sąd wyniesie wyrok w tych sprawach, jego decyzja zostanie skierowana do tych państw, w których znajduje się mienie i pieniądze wszystkich figurantów. Zgodnie z Europejską Konwencją w tych państwach powinien odbyć się sąd i zwrócenie w całości lub po części tego mienia Ukrainie.

Prokurator generalny ma nadzieję na szybkie i całkowite odzyskanie pieniędzy, skradzionych przez reżim Janukowicza i przelanych na zagraniczne konta bankowe. Chodzi o kwotę ponad 30 miliardów USD.

Słowo Polskie, 28.07.15 r.