Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Wiadomości z Ukrainy » Nauka, sztuka, inne » Kijów został uznany za najtańsze europejskie miasto dla turystów

Kijów został uznany za najtańsze europejskie miasto dla turystów

Zdjęcie pobrano z ukraine.polnaya.infoEksperci portalu turystycznego Tripomatic obliczyli ile dni turysta może przetrwać na 100 Euro w różnych miastach świata. Najtańszym w Europie ze wszystkich sprawdzonych miast okazał się Kijów.
Podstawą ułożenia rankingu było założenie, że turysta, wkraczający do miasta ma w kieszeni tylko 100 euro. Jak okazało się, że na te pieniądze podróżny nie może być w Rejkjaviku nawet doby, gdy w stolicy Ukrainy dany wskaźnik dochodzi do 4,1 dnia.
Drugim w danym rankingu stało się Oslo, noc w norweskiej stolicy na osobę obejdzie się minimum w 30,07 euro. Oprócz tego, miasto zostało absolutnym liderem w cenach  na jedzenie – ten punkt przewyższa wskaźnik Rejkjavika prawie dwukrotnie – 42,38 euro na dzień.
Zamknęła trójkę najdroższych miast z wskaźnikiem 1,2 dnia włoska Wenecja, wydatki na jedzenie i nocleg okazały się prawie jednakowe. Tak za łóżko w „mieście na wodzie” trzeba wykłaść z kieszeni minimum 20 Euro.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code