Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Regiony » Żytomierski » Katolicy Żytomierza oddali chwałę Zmartwychwstałemu Jezusowi

Katolicy Żytomierza oddali chwałę Zmartwychwstałemu Jezusowi

Źródło - https://plus.google.com. Profil diecezji kijowsko-żytomierskiejChrystus Pan Zmartwychwstał! Tymi słowami rozpoczęła się uroczysta Rezurekcja w kościele św. Zofii w Żytomierzu. Procesję z Najświętszym Sakramentem  poprowadził arcybiskup Piotr Malczuk – ordynariusz diecezji kijowsko-żytomierskiej, który razem z duchownymi i wszystkimi zebranymi parafianami oddał chwałę Zmartwychwstałemu Chrystusowi.

Wiara była centralnym tematem homilii, wygłoszonej przez arcybiskupa Piotra. – Cale nasze życie bazuje i jest oparte na wierze. Fakt zmartwychwstania Jezusa nie rozumiemy do końca, ale wierzymy w to. Jezus swoim zmartwychwstaniem przynosi nam wszystkim pokój. Właśnie pokój jest pierwszym darem Jezusa Zmartwychwstałego. Nasz Bóg jest z nami, przeżywa wszystko tak jak człowiek. W dzisiejszym świecie wszyscy bardzo potrzebujemy pokoju, który może dać tylko Bóg – mówił JE abp Malczuk.

Na zakończenie uroczystej mszy świętej Zmartwychwstania Pańskiego, ordynariusz diecezji kijowsko-żytomierskiej mówił wszystkim aby pamiętali, że najważniejsze jest to co nie umiera i jest wieczne. – Każdy z nas jest książką z okładką. W chwili śmierci naszą „okładkę” wkładają do trumny, a zawartość książki Bóg zmieni, wyda w nowej edycji. Na tę pracę nad nową edycją wszyscy obecni otrzymali pasterskie błogosławieństwo – podsumował arcybiskup.
Na mszy Rezurekcyjnej była obecna p.o. burmistrza miasta Żytomierz Lubow Cymbaluk, która złożyła świąteczne życzenia i szczerze podziękowała za pomoc, którą żytomierzanie, w tym katolicy, hojnie obdarowują żołnierzy na wschodzie Ukrainy.

Arcybiskup Piotr Malczuk i proboszcz Wiktor Makowski pobłogosławili pokarmy wielkanocne – mięso, kiełbasy, jajka i „paski” – kresowe babki wielkanocne.

Ania Denysiewicz, zdjęcia: Profil diecezji kijowsko-żytomierskiej na plus.google.com, 07.04.15 r.; KZ


{morfeo 801}

{youtube}{/youtube}