Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Regiony » Winnicki » Karol Wojtyła jednoczy

Karol Wojtyła jednoczy

Kolejnym miastem na trasie Mobilnego Muzeum Jana Pawła II na Ukrainie była Winnica. Przy sprzyjających warunkach pogodowych, w obecności ponad 200 przedstawicieli winnickich polskich organizacji społecznych, parafian, duchowieństwa różnych konfesji, miejscowych władz a także pracowników KG RP w Winnicy na czele z Krzysztofem Świderkiem, na placu przed filharmonią winnicką dokonano uroczystego otwarcia ruchomego Muzeum Jana Pawła II.

Metropolita Winnicki oraz Barski Symeon podkreślił ekumeniczność postaci Papieża Polaka, jego nie uznającą ograniczeń chrześcijańską duszę oraz ciągłe nawoływanie do dialogu przedstawicieli wszystkich konfesji a zastępczyni przewodniczącego obwodowej administracji Lubow Spiridonowa wspomniała o szczególnym sentymencie Karola Wojtyły do Ukrainy. Po przecięciu biało-czerwonej wstęgi goście mieli okazję wejść do muzeum i zobaczyć nie tylko ciekawe zdjęcia oraz wideo z życia Papieża Polaka ale także jego osobiste rzeczy – pióro, różaniec, piuskę i inne.

Warto zaznaczyć, że atmosfera przyjaźni oraz pojednania towarzyszyła otwarciu Mobilnego Muzeum Jana Pawła II w Winnicy. Prawosławni i katolicy, urzędnicy i zwykli przechodnie jakby magnesem przyciągani, wchodzili do muzeum i poznawali bliżej postać osoby bardzo prostej, za życia gotowej do niesienia pomocy potrzebującym ale o bardzo wysokim poziomie duchowości – Karolu Wojtyle, synu polskiej ziemi.

Jerzy Wójcicki

Zdjęcia Ania Szłapak

Zdjęcia z otwarcia Muzeum JP II w Winnicy

{morfeo 340}

oraz wideo

{youtube}5Yad1GKN-FM{/youtube}

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code