Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Różne » Warto wiedzieć » Karnawałowe spotkania Polaków z Niemiec i Ukrainy

Karnawałowe spotkania Polaków z Niemiec i Ukrainy

Winnicki zespół polskiej piosenki “Srebrne Głosy”, który od 2010 roku działa przy Związku Polaków Winniczyzny w dniach 21-23 lutego br. na zaproszenie Chóru “Cantate Deo” Polskiej Misji Katolickiej z Nadrenii (Niemcy)  odwiedził Polonię niemiecką, która licznie zamieszkuje w Niemczech.

Program pobytu „Srebrnych Głosów”, przygotowany przez Rodaków z Niemiec,  był napięty i bardzo interesujący. Podczas wizyty artystki z Winnicy wzięły udział w Spotkaniu Karnawałowym, wspólnej próbie  dwóch Zespołów  oraz występie pod czas niedzielnej Mszy Świętej w jednym z kościołów Nadrenii. Oprócz tego Zespół z Winnicy miał możliwość zaprezentować swój dorobek artystyczny przed Polakami z Niemiec w kościołach  miast Duisburg, Neukirchen-Vluyn oraz Moers.

Niezapomniane wrażenia pozostawiło po sobie zwiedzanie Dusseldorfa – stolicy Nadrenii Północnej – Westfalii oraz krótki wyjazd do Holandii. Jednak najważniejsze, co spotkało Zespół “Srebrne Głosy” to serdeczność i gościnność Rodaków, którzy od wielu lat mieszkają w Niemczech, podtrzymując polskie tradycje i obyczaje, pielęgnując język i kulturę polską.

Wokalistki z Winnicy wróciły do domu bardzo zadowolone i szczęśliwe, przywożąc ze sobą tylko miłe wspomnienia. Najważniejszy element  pobytu – to poznanie nowych przyjaciół – chórzystów  Chóru „Cantate Deo” Polskiej Misji Katolickiej z Nadrenii, którym Srebrnogłoski  są bardzo wdzięczne za wspaniały pobyt w kraju ich zamieszkania, bogaty program, szczerą opiekę  i towarzyską atmosferę.

Oczywistym jest to, że takie spotkania łączą Polaków z całego świata, tworzą rodzinną atmosferę w polskich tradycjach oraz budują mosty przyjaźni na rzecz wspólnej  przyszłości.

Alicja Ratyńska, prezes Związku Polaków Winniczyzny, 12 marca 2020 r.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code