Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Regiony » Żytomierski » Karnawał „Złota jesień” dla żytomierskich sierot

Karnawał „Złota jesień” dla żytomierskich sierot

W ramach projektu „Szkoła Polonijnych Liderów Lokalnych” w październiku został realizowany projekt „Złota jesień”, skierowany dla dzieci z Domu Dziecka w Żytomierzu.

Celem projektu było umożliwienie dzieciom z sierocińca nawiązać nowe kontakty towarzyskie z rówieśnikami, mieszkającymi po drugiej stronie murów Domu Dziecka. Członkowie Studenckiego Klubu Polskiego starali się podwyższyć poczucie własnej godności u wychowanków placówki; zmniejszyć ich poczucie wstydu z powodu złej sytuacji rodzinnej. Uczestnicy projektu starali się również rozwiać stereotypy o dzieciach, mieszkających w sierocińcach.

Podczas realizacji projektu zorganizowano pięć warsztatów dla dzieci. Młodzież miała możliwość pracować w różnych grupach tematycznych: praca z plastelina, papieru, pisanie wierszy. Na warsztatach dzieci uczyli się pracować w grupie, przyjmować aktywny udział w tworzeniu własnych ubrań dla karnawału, wykonanie biżuterii i dekoracji dla święta. Organizatorzy projektu starali się otworzyć twórczy potencjał dzieci w różnych jego przejawach.

Kulminacją projektu „Złota jesień” był piękny i kolorowy karnawał. Podczas imprezy, dzieci otrzymali prezenty, słodycze, doświadczenie wspólnej pracy w zespole oraz dużo pozytywnych emocji. Projekt „Złota jesień” był realizowany przez członków Klubu Studenckiego – Annę Czerkes i Bogdanę Zarycką. Mentor projektu – Magdalena Zylik, przedstawiciel Fundacji „Sempre a Frente”.

Organizatorem całego projektu „Szkoła Polonijnych Liderów Lokalnych” jest Fundacja „Sempre a Frente” (koordynator – p. Agata Koszarna) przy wsparciu finansowym Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP.

Anna Czerkes, „Studencki Klub Polski”, 08.11.15 r.


{morfeo 1032}

{youtube}{/youtube}