Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Regiony » Żytomierski » „Karmel” contra „Alfa”

„Karmel” contra „Alfa”

Źródło - www.credo-ua.orgDrużyny piłkarskie „Karmel”, utworzona przy berdyczowskiej parafii pw. Św. Szkaplerza oraz żytomierska „Alfa” (parafia Św. Jana z Dukli) często spotykają się na boisku w ramach meczów towarzyskich. Kolejna gra odbyła się w pierwszej połowie czerwca na berdyczowskim boisku „Szkirianyk”.

Przed meczem katolickich sportowców błogosławił o. Krzysztof Urbański OCD. Podczas wspólnej modlitwy proszono o pokój na Ukrainie oraz wieczny odpoczynek dla śp. o. Olega Kondratiuka, który w marcu odszedł do domu Ojca.
Już w pierwszych chwilach meczu piłkarze „Alfy” dzięki mistrzowskiemu zagraniu Władysława Hańskiego strzelili pierwszą bramkę. Ale dosłownie po kilku minutach „Karmel” wyrównał. Po podaniu piłki przez Wadyma Bałachmeja celnym rzutem w bramkę strzelił Oleg Podilnyk.

W drugiej połowie meczu gospodarze byli bardziej aktywni. Bardzo dobrze grali młodzi piłkarze Witalij Borysewicz i Jarosław Janczuk. Czwartą piłką w bramkę żytomierzan strzelił właśnie Borysewicz. Kolejne dwa gole strzelił Janczuk. A żytomierzanie w ostatnich minutach meczu dzięki Janowi Sardakowskiemu strzelili jeszcze jeden gol „Karmelowi”.

W Berdyczowie gramy, jak u siebie w domu. Dziękujemy „Karmelowi” za zaproszenie i wspaniałą grę. Dzięki takim spotkaniom nasza „Alfa” wraca do formy. Ten mecz nie był dla nas łatwy. „Karmel” – to mocna drużyna. W drugiej połowie zabrakło nam graczy rezerwowych. Ale mimo przegranej dziękuję naszym piłkarzom z Żytomierza. Otrzymaliśmy masę pozytywnych wrażeń. Cieszyliśmy się nie tylko ze strzelonych bramek ale także z dobrej zabawy razem z naszymi berdyczowskimi przyjaciółmi – powiedział po meczu odpowiedzialny za rozwój sportu w parafii Św. Jana z Dukli w Żytomierzu Jan Sardakowski.

Słowo Polskie, na podstawie artykułu credo-ua.org, 17.06.15 r., KZ