Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Różne » Warto wiedzieć » Kardynał Marian Jaworski spocznie w krypcie kaplicy w Sanktuarium Maryjnym na Kalwarii Zebrzydowskiej

Kardynał Marian Jaworski spocznie w krypcie kaplicy w Sanktuarium Maryjnym na Kalwarii Zebrzydowskiej

Uroczystości pożegnalne kard. Mariana Jaworskiego rozpoczną się we wtorek, 8 września 2020 r. o godzinie 15:00 w Sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Łaskawej w Lubaczowie.

Następnego dnia Msza Święta na pogrzebie kardynała rozpocznie się o godzinie 10:00. W czwartek 10 września 2020 roku w kolegiacie św. Anny w Krakowie, pierwszy rektor Papieskiej Akademii Teologicznej w Krakowie, dziś Uniwersytetu Jana Pawła II w Krakowie poprowadzi Mszę Świętą o godz. 17.00 z udziałem wykładowców i studentów. Wcześniej, o godzinie 16.15, przy trumnie kardynała odbędzie się modlitwa.

W piątek 11 września 2020 r. o godzinie 11:00 w Sanktuarium Maryjnym na Kalwarii Zebrzydowskiej zostanie odprawiona Msza Święta z obrzędem ostatniego pożegnania. Od godziny 10.00 w Bazylice Kalwarii będzie czuwanie modlitewne za zmarłych. Trumna z ciałem kardynała, zgodnie z jego ostatnią wolą, spocznie w krypcie kaplicy cudownego obrazu Kalwarii Najświętszej Maryi Panny.

W sobotę 12 września o godz. 10:00 w katedrze lwowskiej odprawiona zostanie Msza św. w intencji zmarłego kardynała, której przewodniczyć będzie metropolita lwowski abp Mechysław Mokszycki.

Sergij Porowczuk, 8 września 2020 r.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code