Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Regiony » Winnicki » „Kapucyńskie” Jasełka

„Kapucyńskie” Jasełka

Każdego roku członkowie winnickich wspólnot neokatechumenalnych oraz ich dzieci przygotowują na Święto Trzech Króli specjalne przedstawienie jasełkowe. Też i w 2014 roku 6 grudnia po dziecięcej Mszy św. w kościele kapucynów odbyło się przedstawienie bożonarodzeniowe według specjalnego scenariusza, kończące się, jak zawsze, składaniem darów przez Trzech Króli przed Dzieciątkiem Jezus.

Zaczęło się przedstawienie od sceny, w której przy świątecznym stole siedziało rodzeństwo, które ujrzało pierwszą gwiazdę. Gwiazda zaprowadziła dwie siostrzyczki i ich brata do Jezusa, nie zważając na pokusę zjedzenia czekoladki, zabawy z ulubionym misiem czy telefonem komórkowym. Po krótkiej wędrówce ujrzeli oni Świętą Rodzinę i grono młodych pasterzy, którzy potrafili nie tylko zaśpiewać ale także i recytować wiersze.

Skrzynię złota, kadzidło i mirę przynieśli małemu Władcy Trzej Królowie. W otoczeniu pasterzy, uczestników dziecięcego chóru i setek widzów Królowie zakończyli przedstawienie piosenką „Zirońko mała swity” (Świeć, gwiazdeczko mała, świeć) i rozdali wszystkim dzieciom, obecnym na Mszy, słodkie prezenty, ufundowane przez członków winnickich wspólnot neokatechumenalnych.

Najlepsze miejsce do oglądania przedstawienia – na chórach – wybrali kapucyni, gospodarze kościoła MB Anielskiej. Podziękowali młodym artystom za występ oklaskami i okrzykami „brawo”.

Winnicki kościół MB Anielskiej jest jedyną świątynią na Podolu, w której szopka znajduje się nie tradycyjnie po prawej czy lewej stronie  ołtarza, a bezpośrednio nad prezbiterium.

JW, bwp


Zdjęcia z przedstawienia jasełkowego w Winnicy

{morfeo 501}

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code