Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Różne » Warto wiedzieć » Kapelan ukraińskiego Kościoła Zielonoświątkowego spotkał się z Papieżem

Kapelan ukraińskiego Kościoła Zielonoświątkowego spotkał się z Papieżem

Fot. fb

Papież Franciszek spotkał się z kapelanem z Mariupola Giennadijem Mohnenko w Watykanie, gdzie wspólnie pomodlili się w intencji Ukrainy. Po spotkaniu Mohnenko na swoim profilu w sieci FB napisał, że wspólnie z Papieżem rozmawiał o sytuacji na Ukrainie, w szczególności o tymczasowo okupowanym przez Rosjan Mariupolu, a także o wizji dalszej odbudowy Ukrainy. Mohnenko zauważył, że pomimo napiętego harmonogramu Franciszek „znalazł prawie półtorej godziny na niezwiązaną z biznesem komunikację z ukraińskim kapelanem”.

„To była bardzo ciekawa i rzetelna rozmowa. O wielu rzeczach, ale oczywiście przede wszystkim o Ukrainie, o moim rodzinnym Mariupolu. Wspólnie z papieżem Franciszkiem modliliśmy się za nasz kraj. Nigdy nie myślałem, że kiedyś Papież zapyta mnie, aby poprowadził modlitwę nawet po moim „Amen”, będzie ją kontynuował ze łzami w oczach” – napisał Mohnenko.

Kapelan zaznaczył, że przyjechał do Papieża bezpośrednio z Bachmuta w mundurze wojskowym.

Mohnenko podziękował papieżowi Franciszkowi za wsparcie dla narodu ukraińskiego i zaprosił go do Mariupola po zakończeniu wojny.

Papież Franciszek wezwał społeczność światową do dalszego okazywania solidarności z Ukrainą i „prośby o pokój” dla wszystkich Ukraińców.

Słowo Polskie za: Gennadij Mohnenko na fb, 11 stycznia 2022 r.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code