Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Regiony » Winnicki » Kanadyjscy eksperci: Winnica potrzebuje brandingu i skutecznej strategii marketingowej

Kanadyjscy eksperci: Winnica potrzebuje brandingu i skutecznej strategii marketingowej

W pierwszym półroczu 2016 roku Winnica zaangażowała się w kilka projektów międzynarodowych, mających na celu dostosowanie standardów funkcjonowania władz samorządowych do poziomu krajów rozwiniętych. W miesiącach wiosennych zaprezentowano projekt Intercultural Cities, promowany i wspierany przez Radę Europy, GiZ (Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit) a 26 lipca w Winnickiej Radzie Miasta zwołano posiedzenie z udziałem miejscowych ekspertów, na którym zaprezentowano projekt PLEDDG (Partnerstwo dla Rozwoju Lokalnej Demokracji i Demokratycznego Zarządzania), wspierany przez rząd Kanady.

Zadanie, które stawiają zagraniczni partnerzy w ramach projektu PLEDDG, polega przede wszystkim na stworzeniu skutecznej strategii marketingowej i brandingu miasta, które pozwolą przyciągnąć dodatkowe inwestycje poprzez stworzenie atrakcyjnego i komfortowego wizerunku miast, biorących udział w tym projekcie. Oprócz Winnicy w kanadyjskim projekcie uczestniczą także Iwano-Frankowsk (dawny Stanisławów), Zaporoże oraz Połtawa.

Spotkanie w Radzie miasta rozpoczęło się z powitania jego uczestników przez burmistrza Winnicy Sergija Morgunowa. – Wizerunek miasta to nie tylko rozpoznawalne logo lecz także kontent, który za nim się kryje – mówił Morgunow. Oprócz przedstawicieli jednostek strukturalnych władz samorządowych na prezentacji kanadyjskiego projektu pojawili się niezależni eksperci z dziedziny kultury, edukacji, archiwistyki oraz działacze społeczni.

Radca z pytań realizacji projektu PLEDDG Kadie Ward wspomniała o podpisaniu umowy o wolnym handlu między Kanadą a Ukrainą oraz o pierwszym jej wrażeniu od Winnicy, które otrzymała, wbijając hasło „Vinnytsia” w wyszukiwarkę Google.

– Trzeba umieć „sprzedawać” własne miasto i jego możliwości w dosłownym znaczeniu tego słowa – podsumowała Pani Ward swoje krótkie wystąpienie.

W trakcie spotkania miejscowi eksperci wypełnili kilka formularzy, odpowiadając na pytania – w jakim kierunku ma postępować rozwój miasta, jakie dziedziny jego życia potrzebują pierwszoplanowej ingerencji oraz jakie priorytetowe działania mogą zainteresować potencjalnych turystów oraz inwestorów.

Prezentacja i omówienie projektu PLEDDG w Winnicy trwało przez pięć godzin. Zakumulowane dane zostaną wykorzystane w przyszłości dla sporządzenia rekomendacji dla władz miejskich.

Słowo Polskie, 27.07.16 r.


{morfeo 1219}

{youtube}{/youtube}