Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Regiony » Chmielnicki » Kamieniec gości kolejną delegację z Polski

Kamieniec gości kolejną delegację z Polski

Kamieniec Podolski znowu gości przyjaciół z polskiego miasta Głogów. Do miasta nad Smotryczem z kilkudniową wizytą zawitała delegacja na czele z burmistrzem Głogowa Rafałem Rokaszewiczem i starostą powiatu głogowskiego Jarosławem Dudkowiakiem.

W ramach wizyty goście spotkali się z merem Kamieńca Podolskiego Michałem Simaszkiewiczem i porozmawiali z przedstawicielami miejscowych mediów.

Burmistrz Głogowa Rafał Rokaszewicz opowiedział o wrażeniach po wizycie Kamieńca: „Zobaczyliśmy, że w Kamieńcu Podolskim dbają o miasto, o jego rozwój oraz pielęgnują historię. Kamieniec wygląda, jak część europejskiego świata, bowiem jego ulice są odpowiednio oświetlone i czyste. Place, skwery i fontanny są utrzymywane w należytym stanie. Macie czym się szczycić i czym się opiekować”.

Polscy przyjaciele od dłuższego czasu wspierają Kamieniec. Dzięki ścisłej współpracy z miastami partnerskimi w Polsce, dzieci niepełnosprawne z Kamieńca Podolskiego mają możliwość bezpłatnego leczenia się w centrum rehabilitacyjnym w Polsce. Natomiast dzieci żołnierzy ATO mogli za darmo odpocząć w lecie w Tarnowo Podgórnym. Także do miasta nad Smotryczem niejednokrotnie trafiała pomoc humanitarna dla żołnierzy i przesiedleńców ze strefy operacji antyterrorystycznej na Donbasie.

– Jesteśmy wdzięczni, że znów odwiedziliście Kamieniec Podolski i dziękujemy w waszym imieniu całej Polsce za pomoc całej Ukrainie, którą okazujecie naszemu krajowi na wszystkich szczeblach  – powiedział mer Simaszkiewicz.

Natomiast starosta powiatu Głogowskiego zauważył, że: „Nasze spotkanie jest po to, żeby rozwiązywać pewne problemy i pomagać sobie nawzajem, a nie po to, żeby po prostu się spotykać. W najbliższym czasie chcemy zrealizować jeszcze jeden inicjatywę – kupić i przekazać miejscowym strażakom kamerę termowizyjną.

Sergiusz Tolstichin, na podstawie informacji Franciszka Micińskiego, 08.10.15 r.