Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Regiony » Chmielnicki » Jesienne „Przedwiośnie” w dawnym Płoskirowie

Jesienne „Przedwiośnie” w dawnym Płoskirowie

8 września w  sali czytelnika Chmielnickiej Obwodowej Biblioteki dla dzieci im.T Szewczenki  odbyła się lokalna edycja Narodowego Czytania „Przedwiośnia” Stefana Żeromskiego.

Akcja została zainaugurowana przez polską parę prezydencką. Członkowie Chmielnickiego Miejskiego oraz Obwodowego Związku Polaków dołączyli się do tysięcy swoich rodaków na całym świecie, którzy wspólnie czytali powieść Stefana Żeromskiego.

To arcydzieło zostało wybrane z okazji 100. rocznicy odzyskania Niepodległości przez Polskę. Impreza rozpoczęła się z mini-koncertu w trakcie którego zespoły „Mazury” , „Rozmaryn” oraz solista zespołu dziecięcego Michał Letawin wykonali piosenki patriotyczne, m.in. :„Rozkwitały pąki białych róż” , „Warczą karabiny”, „O mój rozmarynie” i in.

Pani Irena Letawina w ciekawy sposób zaprezentowała sylwetkę pisarza i jego twórczy dorobek.  Po wstępie rozpoczęło się wspólne czytanie „Przedwiośnia” , chętnych do czytania nie brakowało. We wspólnym czytaniu uczestniczyli uczniowie, nauczyciele oraz rodzice. Lekturę „Przedwiośnia” Stefana Żeromskiego upiększyła ciekawa i oryginalna dekoracja przygotowana przez zebranych. Dzięki wspaniałej interpretacji tekstów uczestnicy wyruszyli z Cezarym Baryką w niesamowitą podróż z Baku do Wolnej Polski.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za to, że przyszli na te spotkanie aby wykazać swoją miłość do literatury pilskiej. Szczególnie dziękujemy pani Walentynie kierowniczce biblioteki że mimo to że sobota jest w bibliotece dniem wolnym, otworzyła jej drzwi dla Narodowego Czytania Żeromskiego.

Irena Letawina, 12.09.18 r.

lp

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code