Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Regiony » Winnicki » Jesienne pisanie dyktanda z języka polskiego w Chmielniku na Podolu

Jesienne pisanie dyktanda z języka polskiego w Chmielniku na Podolu

17 października w szkole nauki języka polskiego działającej przy Chmielnickim Miejskim Związku Polaków im. Wł. Reymonta odbyło się VII Ogólnoukraińskie Dyktando Języka Polskiego “Ja piszę, Ty piszesz, My piszemy… po polsku.

Ze względu na dużą liczbę zainteresowanym uczestnictwem, napisanie dyktanda odbyło się dwa razy – w godzinach: 10:00 (uczestnicy poniżej 18 lat) i 16:00 (uczestnicy powyżej 18 lat).  Teksty dla każdej grupy różniły się między sobą.

W każdej grupie trzech najlepszych znawców języka polskiego otrzymało nagrody od organizatorów dyktanda. Zostali wyróżnieni także najstarszy i najmłodszy uczestnik dyktanda też byli wyroźnieni nagrodami. Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy uczestnictwa i słodkie prezenty.

Dyktando z języka polskiego na Ukrainie” jest realizowane w ramach projektu „Biało-czerwone ABC. Wspieranie rozwoju edukacji polskojęzycznej na Ukrainie” objętego wsparciem KPRM w ramach zadania publicznego dotyczącego pomocy Polonii i Polakom za granicą, organizowane przez Fundacja Wolność i Demokracja.

Eugenia Brylant, 21 października 2020 r.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code