Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Wiadomości z Ukrainy » Nauka, sztuka, inne » Jerzy Hoffman wziął udział w otwarciu XIV Polskiego Festiwalu Filmowego w Odessie

Jerzy Hoffman wziął udział w otwarciu XIV Polskiego Festiwalu Filmowego w Odessie

Zdjęcie pobrano z gazeta.ua1 września w odesskiej kafejce „Cyferblat” znany polski reżyser filmowy i scenarzysta Jerzy Hoffmann spotkał się z mieszkańcami Odessy  i porozmiawał o ukraińskiej prezentacji „Bitwy Warszawskiej” oraz dokumentalnego filmu o odrodzeniu niepodległej Ukrainy.

Spotkanie odbywało się w formacie żywego dialogu polskiego artysty i odesytów. Zapytany o Rzezi Wołyńskiej, Hoffmann zdementował pogłoski, że chce nakręcić film o tych wydarzeniach. Natomiast pozytywnie ocenia pomysł zrobieniu filmu o Tarasie Bulbie za motywem powieści Mykoły Gogola. Samego Bulbę polski reżyser ocharakteryzował słowami:

– To człowiek, który umie zniszczyć wszystko. Przez niego zginęli Kozacy i własna żona. Taras Bulba zamordował własnego syna. Był człowiekiem, który niósł wielkie nieszczęście. Właśnie w takim kontekście Jerzy Hoffmann postrzega powieść Mykoły Gogola.

Redakcja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code