Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Wiadomości z Ukrainy » Polityka » Jedna osoba zatrzymana za antybanderowskie hasła w Lublinie

Jedna osoba zatrzymana za antybanderowskie hasła w Lublinie

Źródło - www.dziennikwschodni.pl

Zarzut nawoływania do nienawiści na tle różnic narodowościowych usłyszał 32-letni Zbigniew W., który razem z kolegami podczas rozgrywanego w sobotę w Lublinie meczu rugby Polska – Ukraina na trybunie powiesił antybanderowski transparent z hasłem „Lwów odzyskamy, banderowców ubijemy”.

Policja oceniła to, jako akt ksenofobii.   Zbigniew W. „nie przyznał się do winy” – poinformowała we wtorek rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Lublinie Beata Syk-Jankowska. Zatrzymany potwierdził, iż był na stadionie, ale nie pamięta treści napisów na banerze i tylko przypadkowo dokleił do baneru znalezioną tam tasiemkę.

Prokurator zastosował wobec niego dozór policji i zakaz przebywania na terenie obiektów sportowych podczas imprez międzynarodowych.

Lubelska policja nie wyklucza kolejnych zatrzymań po zajściu na Arenie Lublin. – Tuż po meczu zabezpieczone zostało nagranie z monitoringu na stadionie, które jest analizowane – zaznaczyła rzeczniczka Komendanta Wojewódzkiego Policji w Lublinie Renata Laszczka – Rusek.

Baner z ksenofobicznymi napisami został usunięty podczas meczu przez kilka kobiet, które były w sąsiednim sektorze na trybunach, ochrona na stadionie nie reagowała.

Słowo Polskie, 13.05.15 r., KZ