Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Wiadomości z Ukrainy » Polityka » Jarosław Kaczyński zaapelował do pamiętania o ofiarach Zbrodni Wołyńskiej

Jarosław Kaczyński zaapelował do pamiętania o ofiarach Zbrodni Wołyńskiej

Źródło: PAP11 lipca prezes Prawa i Sprawiedliwości złożył kwiaty przed pomnikiem Ofiar Zbrodni Wołyńskiej w Skwerze Wołyńskim na Żoliborzu. W obecności premier Beaty Szydło, marszałka Sejmu Kuchcińskiego, ministra Obrony Narodowej Macierewicza oraz ministra spraw zagranicznych Witolda Waszczykowskiego.

Jarosław Kaczyński wspomniał o „zaplanowanej przez część dowództwa OUN-UPA ludobójczej operacji przeciwko mieszkańcom Polski, mieszkańcom Wołynia”.

Prezes rządzącej partii zaznaczył, że Polacy pamiętają o tych Ukraińcach, którzy bronili ich w „tym strasznym czasie” i zapłacili za to życiem. – Pamiętamy o nich, oddajemy im hołd – mówił Kaczyński, przypominając, że prezydent Ukrainy Petro Poroszenko w tym samym miejscu w piątek oddał hołd ofiarom.

Jarosław Kaczyński, odnosząc się do operacji antyterrorystycznej, prowadzonej na Donbasie powiedział: „Mam nadzieję, że ukraińscy bohaterowie, którzy prowadzą dzisiaj heroiczną walkę w obronie swojego narodu będą nawiązywali do tradycji sprawiedliwych, tych, którzy w najgorszym, najbardziej przerażającym czasie potrafili ocalić godność, empatię, to wszystko, co czyni nas ludźmi”.

Słowo Polskie, na podstawie informacji wiadomości.wp.pl, 12.07.16 r.