Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Wiadomości z Ukrainy » Gospodarka » Janukowycz obiecuje przereje- strowanie samochodu w ciągu godziny

Janukowycz obiecuje przereje- strowanie samochodu w ciągu godziny

Zdjęcie pobrane z automotoclub.info

Prezydent Ukrainy Wiktor Janukowycz uważa za niezbędne uprościć procedurę rejestracji środków transportu. O tym on oświadczył, występując na rozszerzonym posiedzeniu gabinetu ministrów Ukrainy. « Uważam za nasze poważne osiągnięcie zniesienie obowiązkowego przeglądu technicznego transportu samochodowego, co w sposób istotny uprościło życie naszych obywateli. Jestem przekonany, że trzeba i dalej iść w tym kierunku. Chcę zwrócić uwagę na procedurę rejestracji środków transportu », – powiedział Janukowycz. Zaznaczył że w większości krajów samochody rejestrują w ciągu liczonych minut a na Ukrainie ta procedura zajmuje prawie cały dzień i kosztuje dużo pieniędzy. « Bezsensownym jest żądanie rejestracji samochodu według miejsca rejestracji obywatela. To pytanie można rozwiązać stworzeniem jednolitej państwowej bazy środków transportu », – powiedział ukraiński prezydent. Zaznaczył, że taka baza powinna zapracować już latem tego roku.

Na dzień dzisiejszy przy rejestracji przykładowego Volkswagena Golfa z 2005 roku ukraiński obywatel ma zapłacić około 4 000 hrywien i stracić na tą procedurę cały dzień.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code