Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Wiadomości z Ukrainy » Polityka » Janukowycz mówi, że gruziński wariant reformowania państwa nie pasuje dla Ukrainy

Janukowycz mówi, że gruziński wariant reformowania państwa nie pasuje dla Ukrainy

Zdjęcie pobrane z unian.uaPrezydent Ukrainy Wiktor Janukowycz uważa, że doświadczenie Gruzji w realizowaniu reform nie przyda się Ukrainie.

O tym Janukowycz oświadczył podczas spotkania na Krymie z klubem redaktorów naczelnych WNP, Gruzji i krajów bałtyckich.

„Ukraina – inny kraj. Ilość mieszkańców jednego tylko Donieckiego obwodu przewyższa całą Gruzję. Dawno zajmuję się reformami. Od czasu, gdy zacząłem pracować jako kierownik przedsięborstwa minęło 37 lat. W Donieckim obwodzie dotychczas działa zaczęty przeze mnie program rozwoju regionu do 2020 roku”, – powiedział ukraiński prezydent, dodając, że słabe postępy w reformowaniu są przez ciągłe wybory, gdy zmienia się skład rządu oraz to, że w 2006 roku Juszczenko go zwolnił.

W przeciwieństwie do Janukowycza Gruzja w przeprowadzeniu reform ma poparcie wszystkich krajów Europy Zachodniej oraz Stanów Zjednoczonych. Na początku gruziński rząd zwolnił wszystkich policjantów, rekrutując nowych według bardzo rygorystycznych zasad, wprowadził lustrację, a „kryminalnych autorytetów” zaaresztował i umieścił w jednym więzieniu pod gmachem MSW.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code