Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Wiadomości z Ukrainy » Gospodarka » Jan Tombiński skarży się, że Ukraińcy nie piszą projektów aby uzyskać granty z UE

Jan Tombiński skarży się, że Ukraińcy nie piszą projektów aby uzyskać granty z UE

Źródło: galinfo.com.uaUkraina nie jest gotowa do realizacji programów unijnych.

– Unia Europejska pomaga Ukrainie budować elementy platformy, która pomagałaby dzielić się doświadczeniem w dziedzinie reformy samorządowej tym jednostkom, które już osiągnęły sukces w tej dziedzinie. Mówię o 180 milionach Euro na projekty, które uruchomiliśmy w przeciągu ostatnich pięciu lat. Planujemy uruchomić dodatkowe programy unijne dla Ukrainy ale niestety wiele pieniędzy tak i pozostanie u nas, bo strona ukraińska nie jest przygotowana do ich wykorzystania. Ukraina nie musi prosić o dodatkowe pieniądze bowiem nawet te, które jej daliśmy, nie zostały wykorzystane – powiedział podczas IV Forum Samorządu Lokalnego, które odbyło się we Lwowie Jan Tombiński, ambasador Unii Europejskiej na Ukrainie.

Nie można pomagać tym, kto pracuje źle albo nie pracuje w ogóle. Ukraina to państwo, które utknęło w dolnej kategorii państw, które się rozwijają. Niezbędne są takie warsztaty i treningi, które pozwolą jej wejść do tej wyższej kategorii. I samorząd jest jednym z elementów tej strategii – zaznaczył dyplomata.

Słowo Polskie, 09.04.16 r.