Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Regiony » Winnicki » Jak dyplomacja wspiera Polonię i Polaków za granicą – praktyczny przewodnik

Jak dyplomacja wspiera Polonię i Polaków za granicą – praktyczny przewodnik

Źródło - msz.gov.plProjekty wspierające naukę języka polskiego, promocja kultury naszego kraju, ochrona praw Polonii i Polaków za granicą, ale też budowanie pozytywnego wizerunku Polski, to tylko niektóre z zadań Departamentu Współpracy z Polonią i Polakami za Granicą MSZ. Co robią polscy dyplomaci na rzecz rodaków poza granicami kraju dowiesz się z publikacji „Polska dyplomacja z Polonią i dla Polonii”.

Co roku fundacje, stowarzyszenia, jednostki samorządu terytorialnego, szkoły oraz inne polskie instytucje mogą zgłaszać projekty polonijne w konkursie „Współpraca z Polonią i Polakami za granicą”. Dzięki publikacji „Polska dyplomacja z Polonią i dla Polonii” można dowiedzieć się, jakie projekty już udało się zrealizować i jakie inicjatywy mogą uzyskać wsparcie finansowe MSZ.

Polska, w stosunku do ilości ludności, ma jedną z największych diaspor na świecie. Poza granicami Polski zamieszkuje około 20 mln Polaków i osób polskiego pochodzenia.

Więcej informacji o wsparciu dla Polonii i Polaków za granicą można znaleźć w zakładce Polonia portalu MSZ.

W ebooku „Polska dyplomacja. Z Polonią i dla Polonii” oraz oficjalnym spocie informacyjnym polskiego MSZ można także zobaczyć młodzież z Winnicy i Żytomierza – uczniów polskich Szkół Sobotnio-Niedzielnych, działających przy wsparciu Fundacji „Wolność i Demokracja” oraz Konsulatu Generalnego RP w Winnicy.

Na podstawie informacji Ministerstwa Spraw Zagranicznych Polski


{youtube}RJI2zB_C-tc{/youtube}

Więcej na temat: 62,5 mln zł na współpracę z Polonią i Polakami za granicąKonkurs MSZ na nową telewizję dla Polaków za granicą odbędzie się w 2016 rokuZwyciężą najlepsi… według opinii komisji MSZ