Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Regiony » Chmielnicki » Inwestorzy z Polski wracają na Podole

Inwestorzy z Polski wracają na Podole

Polacy chcą zainwestować w rozwój Netiszyna (obw. chmielnicki) 30 milionów euro.

Już po raz czwarty polscy inwestorzy przyjeżdżają do tego miasteczka, wizytówką którego jest Chmielnicka Elektrownia Atomowa. Po raz kolejny Polacy odwiedzili to miasto 2 września.

Goście zadeklarowali chęć zainwestowania w ciągu czterech lat w rozwój Netiszyna blisko 30 milionów euro. Pierwsza pula pieniędzy będzie wydana na miesięczne warsztaty dla miejscowych pracowników.

W ramach współpracy odbędą się spotkania biznesowe, konferencje oraz targi dla przedsiębiorstw z Polski i Ukrainy. Pierwsza taka konferencja odbędzie się już 2-3 października w Rzeszowie, a następna 15 października w Netiszynie.

W planach inwestycyjnych jest budowa fabryki przetwarzania odpadów, przedsiębiorstwo z produkcji betonowych wyrobów oraz ceramiki budowlanej, budowa domków jednorodzinnych i inne projekty. I to wszystko do końca bieżącego roku.

Burmistrz Netiszyna Aleksander Supruniuk wspomina także o inwestycjach w oświatę i sport, a także – w Park Rozrywki. Supruniuk przypomniał o projekcie „Energetyczny most Ukraina – UE”, polegającym na budowie linii energetycznych do Polski i późniejszym wprowadzeniu do eksploatacji 750 kW linii powietrznej od elektrowni atomowej w Netiszynie do Rzeszowa.

Sergiusz Tolstichin, 08.09.15 r.