Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Regiony » Chmielnicki » Integracja polsko-kamieniecko-tarnopolska

Integracja polsko-kamieniecko-tarnopolska

Fundacja Edukacja dla Demokracji (Warszawa, Polska) i Laboratorium Edukacji Obywatelskiej „Poszuk” (Lwów, Ukraina) zaprosili nauczycieli szkół gimnazjalnych do udziału w warsztacie dla nauczycieli z Polski i z Ukrainy, chcących nawiązać współpracę międzynarodową.

Udział w „Swatce” wzięli przedstawiciele szkół, które wcześniej nie uczestniczyły w tych warsztatach i które nie mają partnerskiej szkoły na Ukrainie. W 2015 roku zaplanowane były 2 terminy warsztatów: w dniach 27-30 czerwca 2015 r. pod Lwowem i w dniach 27-30 sierpnia 2015 r. pod Warszawą. Warsztaty dały szkołom możliwość znalezienia partnerów z Polski, z którymi będą mogli zorganizować wymianę młodzieży.

W ramach warsztatów nadarzyła się okazja do zaprezentowania swoje placówki, po czym odbywało się „swatanie” szkół i wspólne napisanie projektu. Z obu stron udział brało 11 przedstawicieli szkół.

Wśród uczestników z ukraińskiej strony brały udział nauczycielki języka polskiego Aleksandra Tuluk i Ruslana Fedorowycz, przedstawiające Zespół szkół nr 13 z pogłębionym nauczaniem języka polskiego w Kamieńcu Podolskim i Zespół szkół nr 2 w Kopyczyńcach obwodu tarnopolskiego. W przyszłości organizatorzy liczą na współpracę i wyjazd ukraińskich dzieci, uczących języka polskiego, do Polski.

Słowo Polskie, na podstawie informacji Aleksandry Tuluk, 26.10.15 r.

 


{morfeo 1016}

{youtube}{/youtube}