Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Regiony » Winnicki » W Winnicy odtworzono uchwalenie Konstytucji 3 Maja

W Winnicy odtworzono uchwalenie Konstytucji 3 Maja

Spotkanie przeszłości z przyszłością.

Świętować można na różny sposób. Większość organizatorów imprez patriotycznych stawia na występy chórów albo zespołów tanecznych. Niektórzy preferują urządzać tematyczne konferencje na portalach społecznościowych. Ale najbardziej kreatywni próbują wymyślić coś niecodziennego, na przykład – czemu nie pokazać, jak odbywało się uchwalenie Konstytucji 3 Maja w Sejmie Czteroletnim?

28 maja w Szkole ogólnokształcącej I-III stopni nr 12 uroczyście obchodzono kolejną rocznicę Dnia  Konstytucji 3 Maja.  W bieżącym roku szkolnym dużo młodych ochotników sztuki teatralnej z zaciekawieniem dołączyło  do aktorów szkolnego teatrzyku przy kółku języka polskiego AMATOR.

Dzieciaki z wielkim entuzjazmem brały udział w  warsztatach i repetycjach, ujawniając prawdziwe aktorskie zdolności. Celem spektaklu było odtworzyć  uchwalenie pierwszej  w Europie Konstytucji Polski na tle obrazu wielkiego malarza Jana  Matejki ale  w czasie  współczesnym. I to się udało… Było w tym coś nowego, wyglądało bardzo  kreatywnie. Śpiewem Mazurka Trzeciego Maja  i oklaskami  widzów, uczniów trzech szóstych klas, zakończyła się uroczysta impreza.

Radośni artyści idą na wakacje z wielkimi planami na szkolny rok następny.

Łarysa Polakowa, bwp

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code