Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Różne » Warto wiedzieć » Informacja na temat propozycji udziału w spotkaniu Polaków w Ilińcach

Informacja na temat propozycji udziału w spotkaniu Polaków w Ilińcach

Być może część z Państwa została już poinformowana o wydarzeniu przez konsulat polski. Zwracam się ponownie z przypomnieniem i może wytłumaczeniem idei i zasad uczestnictwa.

Informacja o spotkaniu była już publikowana na łamach portali takich jak Słowo Polskie oraz Kurier Galicyjski.

Termin nadsyłania zgłoszeń mija 20 sierpnia 2016 roku.

1. Spotkanie odbędzie się w dniach 26-28.08.2016, przy czym prawdziwie efektywnej pracy jest tylko jeden dzień – sobota 27.08. Pozostałe dwa dni, piątek i niedziela, są dniami przyjazdowymi. Spotkanie odbywa się w Ilińcach, aby w miarę zrównoważyć dojazd na miejsce spotkania różnym osobom z różnych części Ukrainy.

2. Koszty pobytu, tj. nocleg i wyżywienie pokrywa organizator. Być może, ale nie jest to pewne, uda się również pokryć część kosztów przejazdu na miejsce.

3. Idea spotkania jest taka, aby wziąć udział w badaniu, które ma dość dokładnie opisywać sytuację i położenie Polaków z Ukrainy współcześnie. Jest to spotkanie dobrowolne, dla osób zainteresowanych działalnością na rzecz ruchu polskiego na Ukrainie. Spotkanie będzie się składalo z dwóch częsci: pierwsza część będzie miała miejsce do południa i będzie polegała na pracy w grupach nad rozwiązaniem jakiegoś zadania polegającego na radzeniu sobie z sytuacją, w której musicie Państwo coś wynegocjowac od władz miejskich, coś załatwić itd.

Problem będzie wymyślony, ale w miarę zbliżony do rzeczywistych problemów z jakimi organizacje polskie na Ukrainie na co dzień się borykają. Druga część spotkania będzie bardziej dyskusyjna i odbędzie się w gronie wszytskich uczestników. Będzie to część, w której zaprezentowane zostaną wyniki badań prowadzonych przeze mnie w 2014 roku.

Będę prosiła Państwa o komentarz, uwagi na ten temat – na ile Państwa zdaniem, wyniki te są miarodajne, na ile przystają do Państwa konkretnej sytuacji, na ile się różnią i co z tego wynika dla położenia polskich organizacji na Ukrainie.

Myślę, że wartość naukowa takiego przedsięwzięcia jest duża – po ukończeniu przeze mnie badań (mniej więcej w ciągu roku), badania te będą szeroko znane i komentowane w Polsce. A przez to, będą za jakiś czas wpływały na to, jak władze różnych instytucji i organizacji w Polsce będą postrzegały potrzebę pomagania Polakom na Ukrainie. Udział w tym spotkaniu daje Państwu szansę na wzięcie udziału w dodaniu swojego zdania na ten temat, w oparciu o wyniki badań, które zaprezentuję.

Bardzo bym prosiła, o rozszerzenie tej informacji w gronie osób zainteresowancyh i wysłanie zgłoszeń na poniższy adres: [email protected]

UWAGA: W CELU WYSŁANIA ZGŁOSZENIA, PROSZĘ PRZECZYTAĆ ANKIETĘ (PLIK W ZAŁĄCZENIU) I ODESŁAĆ JĄ WYPEŁNIONĄ NA PODANY POWYŻEJ ADRES.

>>>> Ankieta uczestnika <<<<

Z wyrazami szacunku

Kamila Zacharuk, 01.08.16 r.