Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Regiony » Chmielnicki » Inauguracja roku akademickiego w Seminarium Duchownym Gródka Podolskiego

Inauguracja roku akademickiego w Seminarium Duchownym Gródka Podolskiego

Zdjęcie pobrano z vds-gorodok.com17 października 2013 roku w Seminarium Duchownym p. w. Ducha Świętego w Gródku na Chmielniczczyźnie odbyła się uroczysta inauguracja roku akademickiego. W uroczystościach wzięło udział czterech biskupów: ordynariusz diecezji Kamieniecko-Podolskiej bp Leon Dubrawski, biskup pomocniczy diecezji Kamieniecko-Podolskiej Radosław Zmitrowicz, biskup pomocniczy diecezji Charkowsko-Zaporoskiej Jan Sobiło oraz biskup-emeryt diecezji Kijowsko-Żytomierskiej Jan Purwiński.

Szczególnym gościem tego dnia był o. Stanisław Celestyn Napiórkowski OFM Conv, znany teolog z Polski, z książek którego korzystają studenci gródeckiego seminarium.

– Kapłan prowadzi wiernych do zbawienia drogą życia chrześcijańskiego. I dlatego bardzo ważne jest dla was, drodzy seminarzyści, żebyście trwali w modlitwie, czerpali wiedzę z życia świętych i dokumentów Kościoła, aby stać się pasterzami, czyli opiekować się wiernymi dla ich zbawienia i zbawienia własnego – w kazaniu, podczas uroczystej Mszy Świętej, biskup-emeryt Jan Purwiński, odwołał się do trwania w powołaniu.

Po Mszy św. odbył się wykład wicerektora Seminarium Duchownego o. dr. Aleksandra Jazłowieckiego, który szczególną uwagę zwrócił na mieszane małżeństwa w Kościele Katolickim i Prawosławnym.

Ostatnim punktem programu uroczystości była inauguracja pierwszego roku, którą przeprowadził bp Leon Dubrawski wraz z prefektem ds. edukacji o. Borysem Chilką. W swoim przemówieniu dziekan pierwszego roku kl. Witalij Kunicki podziękował Bogu, biskupowi Leonowi i biskupowi pomocniczemu Radosławowi oraz wszystkim wykładowcom za opiekę i wsparcie, potrzebne dla wzrostu duchowego.

Na zakończenie seminarzystom złożyli życzenia rektor Instytutu Nauk Teologicznych w Gródku o. Wiktor Biłous, rektor Wyższego Seminarium Duchownego archidiecezji Lwowskiej o. Piotr Brzeski, rektor Seminarium Redemptoris Mater w Winnicy o. Mirosław Cybulski, przełożony Wikariatu księży Marianów na Ukrainie o. Paweł Ostrowski.

Na podstawie informacji CREDO, opracowanie Irena Rudnicka, bwp

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code